2025. április 27. Újhold a Bika jegyében
Szerző: Dudás Mária | Utolsó frissítés: 2025. Április 18.
Kategória: Hold a mindennapokban | Címkék: asztrológia, újhold, belső béke, Bika
Szerző: Dudás Mária | Utolsó frissítés: 2025. Április 18.
Kategória: Hold a mindennapokban | Címkék: asztrológia, újhold, belső béke, Bika
Április 27-én 21 óra 31 perckor a földies Bika jegyében köszönt ránk a hónap Újholdja megsokszorozódott energiájával.
A változások időszakában szinte ajándék ez az új kezdeteket, stabilitást és gyakorlati megvalósulást hozó holdas energia, ami segít abban, hogy saját erőnkre támaszkodva teremtsük meg magunk számára azt a biztonságot, aminek belső értékeinket kell tükröznie.
Az elmúlt időszak mindenki számára megterhelő volt, így a Bika energiáját arra is használhatjuk, hogy lassítsunk, földeljük az energiáinkat és időt szakítsunk az elcsendesedésre. A fantasztikus teremtő energiákat akkor tudjuk hasznunkra fordítani, ha megtaláljuk a belső egyensúlyunkat, és ebből az erőből indítjuk el vágyaink megvalósítását. Így tudunk egy olyan áramlásba kerülni, ami stabil, de nem áll ellen a változásnak. A középpontban, a jelenben tudunk maradni, bármi is történjen körülöttünk. Nem utolsó sorban így tudunk egyensúlyt kialakítani az adás és elfogadás folyamatában. Ehhez azonban vissza kell találnunk saját önvalónkhoz, ha eltávolodtunk tőle. Ugyanis ekkor tudjuk belső bölcsességünket is használni és megadni magunk számára mindazt, amire szükségünk van.
A Bika a stabilitáshoz és biztonsághoz kötődő jegy, és pontosan ez az, ami az Újhold alatt kínálkozik. Tegyétek fel magatoknak a kérdést! Hogyan teremthettek nagyobb biztonságot az életetekben? Milyen változásokat tehettek meg annak érdekében, hogy biztonságosabbnak érezzétek a mindennapokat?
Az Újhold környékén felmerülő problémák nagyon is összefügghetnek a bizonytalanság tudatalatti érzésével vagy az önértékelés hiányával. Bármilyen kellemetlen gondolat vagy érzés merülne fel bennetek, nézzetek magatokba, mi húzódhat meg mögötte? Figyeljétek az érzéseiteket, megmutatja mi a probléma gyökere. Kapcsolódjatok a belső erőtökhöz, erősítsétek hiteteket, ezzel tudjátok megszüntetni a bizonytalanság érzését.
Erősebb vágyat érezhetünk arra, hogy gyökeret eresszünk, vagy elgondolkodjunk azon, hogyan teremthetünk nagyobb stabilitást a jövőnkben. A Bika energiája abban támogat bennünket, hogy egyre stabilabban álljunk életünkben, és a legtöbbet hozzuk ki abból, akik vagyunk. Azt akarja, hogy tudatos gondolatokkal, szeretetteli érzésekkel tápláljuk a terveinket, hogy azok valóban virágzásnak induljanak.
A földies energia segít abban is, hogy lassítsunk, rendeződjünk, és valóban arra irányítsuk figyelmünket, amire vágyunk, nem pedig arra, amit hiányként élünk meg, vagy ami nehézséget okoz. Minél több energiát adunk a jó dolgoknak, annál kevésbé érezzük a nehézségek jelenlétét életünkben, mert egyre kevesebb energiát kapnak, így el kezdenek egyre kisebbé válni. Ez az Újhold azt akarja, hogy amennyire csak lehetséges, figyelmünket a célra és a kívánt eredményre összpontosítsuk, ehhez kapunk most támogató energiákat.
A teremtésünket erősíthetjük, ha tudatosan figyelünk arra, ahogy magunkról és másokról beszélünk. Igyekezzünk olyan nézőpontból szemlélni a helyzeteket, ami illeszkedik ahhoz, amit érezni és tapasztalni szeretnénk. Próbáljunk meg gyengédek lenni önmagunkhoz, és kedvesen beszélni magunkhoz és másokhoz.
A Bikát a Vénusz bolygó uralja, amely a szeretethez, a szépséghez, a pénzhez, a kapcsolatokhoz és az örömhöz kapcsolódik. Ez arra emlékeztet bennünket, hogy lassítsunk, és szakítsunk időt a szünetre, örömre és egyszerűen élvezzük az életet.
A Vénusz is igen aktívan benne van a mostani Újholdban, ráadásul olyan energiákat képvisel, minek segítségével teremtésünk érdekében egyesíteni tudjuk a fizikai és a spirituális energiákat. Minél intenzívebben tudjátok átélni a vágyott célt, minél inkább tudjátok szeretettel táplálni azt, annál hamarabb élvezhetitek az életetekben.
Dolgozzatok azon, hogy kényelmesebbé, komfortosabbá tegyétek környezeteteket és életeteket, bármilyen módon, amire most épp képesek vagytok. A Bika gyakorlatias energia, és támogatni fog minket abban, hogy felelősen tekintsünk pénzügyeinkre és meglévő erőforrásainkra. A teremtő időszak kezdete jó alkalom, hogy megvizsgáljuk költekezési szokásainkat és az anyagi javakkal való kapcsolatunkat.
Egy dologra mindig emlékeztessétek magatokat, ami szintén bikás sajátosság, hogy nem kell nagy dolgokat keresnetek. Az apró, egyszerű örömök vagy kényeztetések is hatásosak lehetnek, mint pl. az a finom almás pite, ami a nagyira emlékeztet, vagy egy csésze kávé a teraszon, miközben hallgatjátok a madarak csivitelését. Engedjétek meg magatoknak, hogy lelassítsatok, megálljatok, és érezzétek a virágok illatát, bármi is történjen éppen. Figyeljétek meg, hogy mindez hogyan változtatja meg hangulatotokat.
Az Újhold energiáiba azonban egy kis kihívás is belekerült, hiszen a Mars és a Plútó szembenállnak egymással és az Újholddal viszont feszültségben van mindkettő. Ezt az állást az asztrológiában T kvadrátnak hívjuk, és előrevetíti, hogy az elmúlt hónapok lomha energiája után, feszültséget kelthet bennünk ez a hatás, érezhetünk egyfajta nyomást, de pont az a célja, hogy lendületet adjon és belevágjunk céljaink megvalósításába.
Érezhetünk belső vívódást, hogy mennyire engedjük meg magunknak az örömöt és a kreatív önmegvalósítást. Talán vannak mélyebb félelmeink vagy régi blokkok mélyen a tudattalanunkban (pl. „megérdemlem ezt?” vagy „mi van, ha nem sikerül?”).
Felmerülhetnek kapcsolati és anyagi kérdések is. Lehet, hogy valamilyen külső körülmény (pl. mások elvárásai vagy egy pénzügyi helyzet) próbára teszi azt, hogy mennyire merünk a saját vágyaink szerint teremteni.
Viszont pont ahhoz kapunk bátorítást, hogy élesszük fel a bennünk lévő harcos oldalt és ne hagyjunk magunkat eltántorítani, hanem álljunk bele teljes erővel a saját céljaink megvalósításába.
A Mars és Plútó egymásnak feszülő energiáját az Újhold adta teremtés lehetőségébe tudjuk belevinni, ami kétségtelen, hogy hatalmas erőforrássá válik így.
Tehát figyelmünket irányítsuk a külvilágról, az elvárásokról saját céljainkra és annak megvalósításába fektessünk energiát.
Mit tudunk ezzel az Újholddal teremteni?
- Önazonos örömöt és alkotást. Olyan dolgokat, amik belülről fakadnak, és amiket nem mások kedvéért csinálunk.
- Saját értékességünk tudatosítását. Ez egy jó időszak arra, hogy elengedjük azokat a belső kétségeket, amelyek visszatartanak a kreatív és örömteli élet megélésétől.
- Bátorságot ahhoz, hogy megmutassuk magunkat. A Plútó-Mars hatása kihívást jelenthet, de ha jól használjuk, segíthet abban, hogy kiálljunk önmagunkért és a saját teremtő erőnkért. Jogunk van az örömhöz, és meg is engedhetjük magunknak!
Mindez a belső munka fogja aztán, mint egy mágnes bevonzani azokat a lehetőségeket, amik vágyainkat, céljainkat szolgálják.
Ha úgy érzitek, hogy ez kihívást jelent, akkor lehet, hogy régi berögzült minták dolgoznak bennetek, például:
- „Előbb a kötelességek, aztán az öröm.” (Pedig a kettő együtt is működhet!)
- „Ha élvezem az életet, akkor nem vagyok elég felelősségteljes.” (A Bika azt tanítja, hogy a stabilitás és az élvezet kéz a kézben járhat!)
- „Majd, ha megérdemlem.” (Már most is megérdemled!)
Hogyan támogathatjuk ezt az Újholdas teremtést?
- Írjatok egy „örömlistát”! Milyen apró vagy nagy dolgok szereznek nektek valódi örömöt? Ezeket tudatosan építsétek be a napjaitokba.
- Figyeljétek meg, amikor korlátoznátok magatokat! Ha jön egy gondolat, hogy „ezt most nem engedhetem meg magamnak”, nézzétek meg, honnan jön, és kérdezzétek meg magatoktól: „Mi történne, ha mégis megengedném?”
- Kapcsolódjatok a testetekhez! A Bika jegy a testi kényeztetésről is szól, egy finom étel, egy kellemes séta a természetben, vagy akár egy kis tánc is segíthet abban, hogy érezzétek az örömöt a fizikai világban is.
- Tegyétek tudatossá az Újhold teremtését! Írjatok le egy megerősítést, amit minden nap elmondhattok magatoknak, például:
- „Megengedem magamnak az örömöt. Az élet öröm, és én nyitott vagyok rá.”
Az önkorlátozások felismerése már fél siker, mert ha tudatosan figyeltek rájuk, elkezdhetitek lebontani őket.
Hogyan lehet feloldani az önkorlátozásokat?
Figyeljétek meg a belső monológotokat.
- Mikor jönnek elő ezek a korlátozó gondolatok?
- Van-e bennük egy ismétlődő minta? (Pl. „Most nem lehet, mert…” vagy „Majd ha…”)
- Írjátok le ezeket a gondolatokat, hogy jobban lássátok őket kívülről.
Kérdezzétek meg magatoktól:
- Ez tényleg igaz? Vagy csak egy régi hitrendszer?
- Ha ezt elengedném, mit nyernék vele?
- Mi lenne, ha mégis megengedném magamnak az örömöt?
Tegyétek próbára a határaitokat.
- Kezdjetek el apró dolgokban engedni magatoknak örömöt, még akkor is, ha először szokatlan érzés.
- Ha például jön a gondolat, hogy „ezt nem tehetem meg”, akkor ennek ellenére tegyetek valamit, ami örömöt ad.
Használjatok tudatos megerősítéseket.
- „Megengedem magamnak az örömöt.”
- „Az öröm nem luxus, hanem természetes része az életemnek.”
- „Minden nap egy kicsit többet engedek meg magamnak abból, ami boldoggá tesz.”
Kapcsolódjatok az Újhold energiájához.
- Képzeljétek el magatokat olyan helyzetekben, ahol teljes szívvel megélitek az örömöt és engedjétek meg magatoknak ezt az érzést!
- Írjatok egy „engedélylevelet” magatoknak: „Mostantól megengedem magamnak, hogy…”, fejezzétek be a mondatot.
Ez az Újhold tökéletes arra, hogy elkezdjetek dolgozni ezen, és minden apró lépés számít! Mondhatni minden összefogott azért, hogy kirobbanó energiák támogassák a teremtő időszakunkat. Most van az, hogy nem lehetünk kényelmesek, halogatók, mert kár lenne ezt a segítséget kihasználatlanul hagyni.
Az áprilisi Újholdvarázslat, idomulva a földies energiához, vágy virágosláda készítés lesz, amibe most vágyaink megvalósulását segítő virágokat ültetjük el.
Ha összeírtátok vágyaitokat, akkor az ültetés mellett most az a feladat, hogy a gyakorlatban is tegyetek lépéseket. Leginkább annak megvalósításába tudjátok belevetni magatokat, ami szívetek szerinti, és valóban benneteket szolgál. Mivel nagy átalakulás időszakában vagyunk, ezért érdemes saját fejlődésünk támogatásához, hitünk megőrzéséhez önfejlesztő technikákat, ismereteket tanulni.
Ugyanígy támogatott, hogy szakértő segítségét kérjétek az elakadásoknál, de olyat keressetek, aki a megoldásokra fókuszál és nem a múltbéli események szereplőiben keres bűnbakot. A Bika jegye akkor támogató, ha a jelenre fókuszálunk, és abban aktiváljuk erőforrásainkat. A múlt értelmezésének akkor van most haszna, ha megértjük mi miért történt és mit tanított számunkra. Amennyiben nehéz számotokra az elengedés, akkor ültessetek elengedés virágot, ami mindig megmutatja majd számotokra, hogy hol tartotok a tovább lépésben.
Legyetek türelmesek és higgyetek abban, hogy minden napotokat egy csodaként élhetitek meg.
Csodás teremtést kívánok mindenkinek!
Dudás Mária asztrológus, életvezetési tanácsadó, mentor
06/30-4515002
A 20. hét holdállásai
2025.05.12 | Dudás MáriaA hónap Teliholdja május 12-én 18 óra 55 perckor tetőzik, különleges energiákat hozva számunkra, mely a teljes átalakulás lehetőségét hordozza magában.
2025.05.09 | Dudás MáriaA Telihold napja mindig misztikus és különleges, de ez a nap még varázslatosabb, hiszen a titokzatos Skorpió jegyében köszönt ránk a Telihold.
2025.05.08 | Dudás Mária