Hogyan fejlesszük gyermekünk képességeit?

Szerző: Dudás Mária | Utolsó frissítés: 2026. Január 24.

Kategória: Gyermek lélek | Címkék: életvezetési tanácsadás, Dudás Mária, gyerek horoszkóp, gyerekhoroszkóp, gyermekasztrológus, képesség fejlesztés gyermekkorban

Gondolkodjunk most együtt, a gyermekek képességének fejlesztéséről. Nagyon sok szülő dilemmájával találkozom, hogy mikortól és milyen fejlesztésre vigye el gyermekét. Kérdés, hogy szükség van e erre egyáltalán? Vagy ha igen, akkor ténylegesen olyan foglalkozásra járnak, ami a gyermek képességi adottságainak megfelelő? Ha ismerjük a gyermek temperamentumbeli sajátosságait, akkor azt is tudjuk, hogy mi az, amit erősíteni kell nála már szinte a születése pillanatától.

Nézzünk egy példát. Amikor az látszik egy gyermek születési horoszkópjában, hogy gyengén áll a földies energiákkal, akkor nincs más dolgunk, mint már a kezdetektől odafigyelni arra, hogy napirendet alakítsunk ki a számára, hogy kitartásra neveljük és állítsunk fel számára határokat, amiket következetesen be is tartatunk vele. Hogy ezek a határok mennyire legyenek rugalmasak, azt a további temperamentumbeli sajátossága fogja számunkra megmutatni. Egy erősen levegős, független egyéniségű gyermeket nem szabad túl szűk határok közé szorítani, mert az már korlátozó lehet számára és nem tudja megélni a benne lévő különleges kreativitást. Később aztán érdemes olyan játékokat játszani vele, amiben a felmerülő ötleteit az anyag szintjén is meg tudja valósítani, megformázhatja valamilyen módon. Ez a lehető legtökéletesebb fejlesztési módszer számára. Ugyanígy érdemes majd iskoláskorában segíteni őt abban, hogy idejét be tudja osztani és képes legyen a tanulási feladattal is időben végezni. Ahogy látjátok meg sem említettem fejlesztő foglalkozást, mégis már a kezdetektől speciálisan azt a területet tanulta a gyermek, amire szüksége volt. Természetesen van, amikor szakember segítségét kell igénybe venni, de az Ő munkáját is könnyebbé tehetitek, ha összedolgoztok vele.

Szeretném viszont egy dologra felhívni a figyelmeteket!
Már egész pici kortól szinte versenyhelyzet alakul ki a szülők között, hogy ki hány különfoglalkozásra, fejlesztő foglalkozásra hordja el porontyát. Higgyétek el erre semmi szükség nincs, ráadásul a többféle módszer összezavarhatja a gyermek idegrendszerét is. Ha mindenképpen szeretnétek valahova eljárni, akkor válasszatok ki egyet és azt csináljátok végig. És ha lehet, óvodát/iskolát se úgy válasszatok, hogy melyik nyújt több foglalkozást, hanem úgy hogy gyermeketek szempontjából melyik az a hely, ahol valóban az egyéniségének fejlődését támogatják. Nem sikeres gyermeket kell, hogy neveljetek, hanem boldog gyermekkort kell számára biztosítani és akkor garantáltan sikeres felnőtt válik belőle.

Dudás Mária gyermekasztrológus 06/30-4515002 Gyermekasztrológia tanfolyam!

Cikk kategóriák

Címkék

Legfrissebb cikkek

Hold a mindennapokban

Holdállások május 3-tól május 10-ig

A 19. hét Holdállásai

2026.04.28 | Dudás Mária
Hold a mindennapokban

Skorpió Telihold varázslat

A Telihold napja mindig misztikus és különleges, de ez a nap még varázslatosabb, hiszen a titokzatos Skorpió jegyében köszönt ránk a Telihold.

2026.04.26 | Dudás Mária
Hold a mindennapokban

2026. május 1. Telihold a Skorpió jegyében

Különleges hónapnak ígérkezik a május, mert a hónapot egy Teliholddal kezdjük és egy Teliholddal zárjuk. Amikor két Telihold van egy hónapban, akkor az az elengedés, lezárás és beteljesülés időszakára utal, amihez a keretet a két Telihold adja majd meg.

2026.04.26 | Dudás Mária
Ez az oldal sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Részletek Elfogadom